Citron na štěnice: Babiččin spolehlivý způsob, jak zbavit váš domov těchto štěnic jednou provždy

Štěnice jsou malí nevzhlední štěnice, které můžete nejčastěji potkat ve vlastní posteli. Milují teplo lidského těla, zbytky epidermis a krve, proto se tam krmí. Zbavit se jich může být složité, naštěstí na ně existuje domácí lék. Podívejte se, jak citron působí na štěnice.

Citron je známý lék na mnoho domácích neduhů. Slouží nejen k úklidu, ale také k odpuzování štěnic v domácnosti . Můžete jej také použít k odstranění štěnic, které se objevily ve vaší ložnici. Podívejte se, jak použít citron na štěnice.

Odpuzuje citron štěnice?

Štěnice nemají rády silné, intenzivní vůně, takže je vůně citronu účinně vystraší. Pokud se navíc dostanou do kontaktu s kyselou šťávou , jistě se rychle vystěhují z domu. Pokud k tomu chcete přidat další „nepříjemná“ aromata, sáhněte po šalvějí, levanduli nebo hřebíčku.

Citron na štěnice bude fungovat nejen v přírodní podobě, ale také ve formě osvěžovačů vzduchu nebo esenciálních olejů. Pro vás bude vůně příjemná a snad i uklidňující, ale pro štěnice to bude opravdové mučení.

Citron na štěnice: jak používat?

Citron je velmi účinný a levný domácí lék na štěnice . Můžete jej využít mnoha způsoby. Je dobré si připravit roztok vody s citronovou šťávou (poměr 1:1). Nastříkejte tuto směs do zákoutí vašeho domova a také do celé místnosti, kde vidíte štěnice. Buďte opatrní, pokud používáte povlečení z jemných materiálů – citronová šťáva je může zabarvit, pokud ji nastříkáte z příliš blízké vzdálenosti.

Plátky citronu můžete umístit i na místa, kde nejčastěji vídáte štěnice nebo máte podezření na hnízdo štěnic. Vyměňte je každé 3-4 dny nebo když je uvidíte suché. Mějte je na talíři nebo tácu, aby nezašpinily prvky bytu.

Citron na štěnice poslouží i preventivně, a to ve formě éterického oleje . Můžete jej nalít na vatový tampon a umístit do zákoutí, ale také nastříkat do vonného krbu nebo difuzéru . Tímto způsobem se nejen zbavíte štěnic, ale také ochráníte byt před dalším útokem.

Jak najít hnízdo štěnic?

Štěnice si hnízdí v různých koutech místnosti. Najdete je v rozích u postele , v dilatačních spárách v podlaze a za soklovými lištami v nábytku . Rádi se také shromažďují v čalouněných částech nábytku (například v záhybech mezi polštáři na pohovce) a pod matrací.

Pokud se tedy chcete štěnic zbavit jednou provždy, musíte nejprve najít jejich hnízdo a zcela ho odstranit. Štěnice můžete vysát ve vysavači nebo použít speciální přípravky dostupné v zahradnictvích či prodejnách rekonstrukcí a stavebnin.